25PPC750CXEJP1013T
- Mfr.Part #
- 25PPC750CXEJP1013T
- Manufacturer
- IBM
- Package/Case
- Datasheet
25PPC750CXEJP1013T
- Description
- IBM25PPC750 - POWERPC 750CX
- Stock
- 373
- Quality
- Manufacturer :
- IBM
- Product Category :
- Microprocessors
- Co-Processors/DSP :
- Core Processor :
- PowerPC 750CX
- Display & Interface Controllers :
- Ethernet :
- Graphics Acceleration :
- No
- Number of Cores/Bus Width :
- 1 Core, 32-Bit
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 105°C (TJ)
- Package / Case :
- 256-LBGA
- Product Status :
- Active
- RAM Controllers :
- SATA :
- Security Features :
- Speed :
- 733MHz
- Supplier Device Package :
- 256-PBGA (27x27)
- USB :
- Voltage - I/O :
- 1.8V, 2.5V